• Fıstıkzade'den Gastronomi Ödülüne Destek
Online Alışveriş İçin Tıklayın

Fıstıkzade'den Gastronomi Ödülüne Destek

Gaziantep'in UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler listesine alınmasıyla başlayan heyecana Fıstıkzade Baklava yeni bir boyut kazandırdı. Orijinal Gaziantep Baklavası sloganıyla tüm Türkiye'de şubeleşmeye başlayan Fıstıkzade Baklava, tüm şubelerine Türkçe ve İngilizce "Gastronomi Şehri Gaziantep" ibareli bilgilendirme tabelaları astı. Gaziantep'in gastronomi kategorisinde UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağına dahil edilmesinin yankıları sürerken, sektör temsilcileri de sürece destek vermek için harekete geçti. Türkiye'de 12 satış noktasına ulaşan Fıstıkzade baklava, tüm şubelerine ‘Gastronomi Şehri Gaziantep' ibareli tabelalar asarak baklava severleri bilgilendirmeye başladı.

GASTRONOMİ ŞEHRİ UNVANININ DESTEKÇİSİYİZ

UNESCO nun aldığı kararın sadece Gaziantep için değil Türkiye için de önemli olduğunu ve bundan sonraki sürecin kente katma değer olarak kazandırılması gerektiğini ifade eden Fıstıkzade Baklava Genel Koordinatörü Vedat Diri ‘Türkiye ve Gaziantep için önemli bir fırsat doğmuştur. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin başta olmak üzere bu sürecin başarıya ulaşmasında emeği geçenleri kutluyor, tüm Gaziantepliler adına teşekkür ediyorum. Biz de Fıstıkzade olarak; gerek Gaziantep, gerekse ülke genelindeki bütün şubelerimizde bunun destekçisi ve takipçisi olmaya karar verdik. Şubelerimize astığımız tabelalarla bunun yerli ve yabancı turistler tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlayacağız' dedi.

ÇALIŞMALARIMIZI KATMA DEĞERE DÖNÜŞTÜRMELİYİZ

Gaziantep baklavasının Avrupa Birliği (AB) tarafından tescillendiğini de hatırlatan Diri, ‘Gaziantep mutfağı içim çok büyük bir fırsat doğdu. Şimdi UNESCO'nun bu kararını pekiştirmek ve bunun Gaziantep'e katma değer olarak dönüşünü sağlamak için hep birlikte daha çok çalışmalıyız. Gaziantep'in değerlerinin dünyaya tanıtılması demek kentin kazanması demektir. Burada antik dönemlerden günümüze gelmiş dünya markası onlarca antik kentimiz, kalelerimiz, ören yerlerimiz tarihi ve tabii güzelliklerimiz de var. Gastronomi turizminin gelişmesi kültür turizmini de tetikleyecektir. Bizler üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Diger Haberler

Devamını Oku

Fıstıkzade'den 17. Şube

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade Sakarya'da

‘Gaziantep'ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep'in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade gurmeleri Gaziantep'te ağırladı

Fıstıkzade baklava, Gaziantep'in gastronomi alanındaki hedeflerine destek olmak ve Fıstıkzade markasının

Devamını Oku

Fıstıkzade Büyüyor

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade Artık Bursa'da

Fıstıkzade Baklavaları 14. şubesini Bursada açtı. Nilüfer ilçesinde bulunan Fatih Sultan

Devamını Oku

Bakan Çelik'e Şanlıurfa'da Baklava Sürprizi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı için