• Fıstıkzade gurmeleri Gaziantep'te ağırladı
Online Alışveriş İçin Tıklayın

Fıstıkzade gurmeleri Gaziantep'te ağırladı

Fıstıkzade baklava, Gaziantep'in gastronomi alanındaki hedeflerine destek olmak ve Fıstıkzade markasının gelecek hedeflerini paylaşmak için 40 kişilik gurme, blogger ve yemek yazarını hafta sonu Gaziantep'te ağırladı. Sosyal medyada yaklaşık 2 milyonluk hedef kitleye ulaşan gurmeler, 2 günlük yoğun tur kapsamında, başta Fıstıkzade baklava imalathanesi olmak üzere; Orkide Pastanesi, Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi, Bayazhan, Küşnemeci Hüseyin Usta, Kalealtı sokak lezzetleri ve Biyolojik Gölet'te keşif yapıp Gaziantep mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma ve takipçilerine duyurma imkanı buldu.

Dilek Yeyinsu ilk defa bir bakla imalathanesini gezdiğini belirterek, "Yıllar önce izlediğim yabancı damat filminde bir karesinde dans ederek verdikleri o baklava yufkaları hala aklımdadır. O yüzden kendimi daha önce gelip gezmiş gibi hissediyorum. Şuan çok heyecanlıyım burası mis gibi tereyağı kokuyor. Baklavanın nasıl şefaatle hazırlandığını gördüm artık, yerken daha özen göstereceğim" dedi. Gurme Erşan Turgut ise, "Bende ilk defa bir baklava imalathanesine giriyorum. Baklavanın nasıl yapıldığını görmek çok güzel bir deneyim oldu.

Burada bizzat terleyerek, bu kokuyu hissederek yapım sürecini görmek farklı bir deneyim kazandırdı. Bu süreci sağlayan herkese çok teşekkür ederim" şeklinde konuştu. Fıstıkzade Baklava'ın ortaklarından Vedat Diri ise, "9. Gastronomi şehri ödülünü aldık. Bu bizim için bir onur, madem böyle bir şey var bizde Fıstıkzade olarak, Türkiye de gurme olarak bilinen ve sosyal medyada yaklaşık 2 milyon takipçisi bulunan 40 kişiyi Gaziantep'e getirdik. Gastronomi olarak bütün her şeyimizi tattıracağız. Katmerden baklavaya kadar, bu kente mal olan her şeyi tattıracağız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlar bize destek veriyorlar.

Şimdi Baklavanın yapımını anlatıyoruz, Baklava bizim için çok önemli, bizde bunun için bu tesisi arkadaşlarla gezelim dedik. Bundan sonrada mutfak müzesini gezeceğiz" ifadelerini kullandı. Gaziantep Bölgesel Turist Rehberi Odası Başkanı Mehmet Severoğlu ise Gaziantep'in yöresel lezzetini tanıtmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Kültürümüzü, yemeğin nasıl yapıldığını ve neden bu unvanı hakkettiğimizi en iyi şekilde burada onlara gösteriyoruz" diye konuştu.

Diger Haberler

Devamını Oku

Fıstıkzade'den 17. Şube

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade Sakarya'da

‘Gaziantep'ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep'in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade Büyüyor

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade'den Gastronomi Ödülüne Destek

Gaziantep’in UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler listesine alınmasıyla başlayan heyecana

Devamını Oku

Fıstıkzade Artık Bursa'da

Fıstıkzade Baklavaları 14. şubesini Bursada açtı. Nilüfer ilçesinde bulunan Fatih Sultan

Devamını Oku

Bakan Çelik'e Şanlıurfa'da Baklava Sürprizi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı için