• Fıstıkzade Sakarya'da
Online Alışveriş İçin Tıklayın

Fıstıkzade Sakarya'da

Serdivan Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı'nda Burak Odabaşı sahipliğinde hizmete açılan Fıstıkzade Baklava, Türkiye'nin 16'ncı şubesi oldu. Günlük taze Baklavası, Osmanlı şerbeti, dondurma ve yöresel Gaziantep kahvaltısı konsepti ile dikkat çeken Fıstıkzade Baklava, 12 personelle Serdivan'da hizmet vermeye başladı. Açılışa katılan Serdivan Belediyesi Başkanı Yusuf Alemdar, kurdele kesiminde yaptığı konuşmasında, firmanın açılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Serdivan'da hizmet verecek olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

TÜRKİYE'NİN HER BÖLGESİNE GÜNLÜK BAKLAVA

Baklavayı anavatanından tüm dünyaya ulaştırma hedefiyle yola çıktıklarını ifade eden Fıstıkzade Baklavaları Genel Koordinatörü Vedat Diri, "Türkiye'de 16'ncı şubemizi Sakarya'da açtık. Sırada Beylikdüzü, Acıbadem ve Kemerburgaz şubeleri var. Olmayan bir şeyi yapmaya çalışıyoruz. Günlük olarak Gaziantep'ten baklava getirmeye çalışıyoruz Türkiye'nin her yerine. Yakın bölgelere kendi araçlarımızla, uzak bölgelere uçak kargoyla getiriyoruz" dedi.

ŞEKER HASTALARINA STEVİALI BAKLAVA MÜJDESİ

Güney Amerika kökenli stevia bitkisi ile doğal yöntemlerle tatlandırılmış, düşük kalorili diyet baklavasının misafirlere ikram edildiği açılışta Fıstıkzade Baklavaları Genel Koordinatörü Vedat Diri, diyabet hastalarının artık Stevia ile baklavaya sadece uzaktan bakmakta yetinmeyeceklerini aynı zamanda rahatlıkla tadabileceklerini söyledi. Diri, "Diyabet hastaları baklava yiyemiyordu. Stevia adında sıfır şekerle oluşan Güney Amerika menşeli bir bitki var. Tamamı bitkisel ve kan şekerini düzenliyor, diyabet hastalarının iyileşmesine yardımcı oluyor. Baklava yiyemeyen diyabet hastaları günlük 2-3 dilim kadar yiyebiliyor. Kalorisi düşük, sıfır şeker var içerisinde" diye konuştu. Amaçlarının Gaziantep'in adını Türkiye'ye ve dünyaya duyurabilmek olduğunu ifade eden Diri, "Bu anlamda yatırımcılarla buluşup, mağazalarımızı açıyoruz. Hem onlar kazanç sağlıyor, hem de biz Gaziantep'in adını daha iyi duyurmaya çalışıyoruz. Şuandaki misyonumuz bu" dedi.

Diger Haberler

Devamını Oku

Fıstıkzade'den 17. Şube

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade gurmeleri Gaziantep'te ağırladı

Fıstıkzade baklava, Gaziantep'in gastronomi alanındaki hedeflerine destek olmak ve Fıstıkzade markasının

Devamını Oku

Fıstıkzade Büyüyor

‘Gaziantep’ten Dünyaya’ sloganı ile Gaziantep’in ilk ve tek franchise veren baklava

Devamını Oku

Fıstıkzade'den Gastronomi Ödülüne Destek

Gaziantep’in UNESCO tarafından gastronomi dalında yaratıcı şehirler listesine alınmasıyla başlayan heyecana

Devamını Oku

Fıstıkzade Artık Bursa'da

Fıstıkzade Baklavaları 14. şubesini Bursada açtı. Nilüfer ilçesinde bulunan Fatih Sultan

Devamını Oku

Bakan Çelik'e Şanlıurfa'da Baklava Sürprizi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Bakanlık Koordinasyon ve Sektörel Ortak Akıl Toplantısı için